Wielkopolskie organizacje pozarządowe mają szansę na finansowanie projektów z funduszy Volkswagen Poznań

Organizacje nienastawione na zysk, które są zarejestrowane w granicach Wielkopolski, mają teraz możliwość ubiegać się o dofinansowanie swoich przedsięwzięć z puli funduszy dostępnych w 2. edycji konkursu „Niebieskie granty” organizowanego przez Volkswagen Poznań. Podczas tej edycji, organizatorzy przygotowali dla zwycięzców łączną sumę do 180 000 złotych. Pieniądze te mają służyć realizacji projektów skupiających się na dwóch głównych obszarach: ochronie środowiska oraz integracji społeczności lokalnej.

We wtorkowe popołudnie, przedstawiciele spółki Volkswagen Poznań udostępnili informację, że w tegorocznym konkursie „Niebieskie granty” przewidziano sześć nagród pieniężnych. Każda z nich będzie mieć wartość od 10 000 zł do maksymalnej kwoty 30 000 zł. Ostateczna suma dofinansowania będzie zależała od wartości projektu prezentowanego przez organizację oraz decyzji komisji oceniającej.

Założenia konkursu pozwalają na ubieganie się o te fundusze wszystkim organizacjom pozarządowym zarejestrowanym na terenie Wielkopolski. Co więcej, zgodnie z regulaminem konkursu, realizacja zgłoszonych projektów musi odbyć się na obszarach sąsiadujących z zakładami Volkswagen Poznań. Obejmuje to poznańską dzielnicę Wilda, osiedle Antoninek – Zieliniec – Kobylepole w Poznaniu, gminę Swarzędz oraz powiat wrzesiński.