Port Lotniczy w Poznaniu stawia na wodorową infrastrukturę i ekologiczną energię

Port Lotniczy Ławica angażuje się w rozwijanie wodorowej infrastruktury, podążając za trendem zrównoważonej energii. W ostatnich kilku miesiącach port udostępnił pierwszą sekcję swojej farmy fotowoltaicznej, która jest zlokalizowana na jego terenie. Ale to dopiero początek ich innowacyjnych planów.

11 czerwca 2021 roku, doszło do spotkania w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego na lata 2021-2027. Port Lotniczy Poznań-Ławica aktywnie uczestniczy w planowanym projekcie nazwanym BSR Hydrogen Air Transport. Celem tego zadania jest promowanie czystej energii poprzez produkcję wodoru.

Wodór ma służyć jako paliwo dla statków powietrznych. Jak tłumaczy Marcin Drzycimski, reprezentujący Port Lotniczy Poznań – Ławica, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie infrastruktury, aby zapewnić warunki do obsługi statków napędzanych tym ekologicznym paliwem.

Właśnie z myślą o takiej przyszłości projekt BSM Hydrogen Air Transport jest realizowany. Działania te dowodzą, że Port Lotniczy Ławica jest gotowy do wdrażania innowacyjnych rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologicznej przyszłości.