Ku bezpiecznym wakacjom: Poznańska policja edukuje młodzież na profilaktycznym pikniku

Przyjemna aura i łagodne dni przyciągają ludzi do przebywania na świeżym powietrzu i rekreacji wodnej. To jednak czas, kiedy dochodzi do licznych nieszczęśliwych zdarzeń, nie tylko w naszych domach, ale także na drogach, polach roboczych czy podczas relaksu nad wodą. Aby skutecznie przeciwdziałać tym incydentom, poznańscy funkcjonariusze policyjni 18 czerwca zorganizowali prewencyjny piknik dla dzieci i młodzieży z miasta Poznania pod hasłem „WAKACJE TUŻ, TUŻ”. Spotkanie odbyło się przy Bramie Poznania na ulicy Gdańskiej 2 w Poznaniu między godzinami 10:00 a 13:00.

To wydarzenie zgromadziło uczniów poznańskich szkół wraz z ich opiekunami. Policjanci i strażacy udzielali zebranym instrukcji dotyczących bezpieczeństwa podczas letniego odpoczynku, promując odpowiednie postępowanie w pobliżu zbiorników wodnych, w tym zasady bezpiecznego pływania, żeglowania i uprawiania sportów wodnych. Celem końcowym jest zmniejszenie liczby utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych osób. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję przypomnieć sobie zasady podstawowej pierwszej pomocy.

Policyjni funkcjonariusze i przedstawiciele powiązanych instytucji udzielali wielu cennych porad i wskazówek, aby nadchodzące wakacje były przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne. Poruszano tematy nie tylko związane z zasadami postępowania podczas pobytu nad wodą, ale także z przepisami ruchu drogowego czy ostrożnością podczas kontaktów z nieznajomymi. Policjanci omówili również zagadnienie bezpiecznych prac polowych. Na miejscu odbywały się prelekcje, gry i zabawy edukacyjne ukierunkowane na zwiększenie świadomości bezpieczeństwa podczas letniego odpoczynku.