Pozwolenie na budowę dla ZKZL w Poznaniu: 161 lokali na ul. Kopanina

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) w Poznaniu z radością ogłosił, że uzyskał oficjalne zezwolenie na realizację swojej planowanej inwestycji na ul. Kopanina. Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy tej miejskiej jednostki, udzielił tej wiadomości we wtorek. Inwestycja obejmuje budowę trzech nowoczesnych budynków mieszkalnych, które zajmą miejsce ośmiu istniejących baraków.

Łukasz Kubiak również przypomniał o całym procesie przygotowawczym, który poprzedził uzyskanie pozwolenia na budowę. Wszystko rozpoczęło się już w 2022 roku, gdy rozpoczęto prace nad projektem nowego osiedla na ulicy Kopanina. Przez kolejny rok tworzono koncepcję osiedla, aż w końcu, pod koniec 2023 roku, udało się skompletować pełen projekt budowlany. Na początku 2024 roku ZKZL formalnie złożyło wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę, co zaowocowało pozytywną decyzją w bieżącym kwartale.

ZKZL zaprezentowało również szczegółowy plan nowych budynków. Trzy pięciokondygnacyjne bloki mieszkalne oferować będą łącznie 161 lokali mieszkalnych dla mieszkańców Poznania. Wszystkie lokale zostaną zaprojektowane tak, aby spełniały różnorodne potrzeby – od jedno-, przez dwu-, aż po trzypokojowe. Każde z nich będzie posiadało balkon. Dodatkowo, na terenie osiedla planowane są windy dla komfortu mieszkańców oraz przemyślane zagospodarowanie przestrzeni zewnętrznej.