Teatralne przedstawienie "Królewna Śmieszka i siedmiu Śmieszkoludków – historia nieznana"

We wtorek, 11 czerwca, o godzinie 18:00, telewizja TVP3 Poznań zaprezentuje widowisko teatralne pt. „Królewna Śmieszka i siedmiu Śmieszkoludków – historia nieznana”. Twórcą tego niecodziennego spektaklu jest poznańska Drużyna Szpiku. W sztuce, której premiery doświadczymy na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, ujrzymy występy wielu znanych osobistości, takich jak Kasia Bujakiewicz, Kasia Bosacka, Kasia Wilk, Maciej Balcar, Sylwia Majdan, Tomasz Zimoch, Bartek Jędrzejak, Piotr Reiss, Tomek Schmidt, Szymon Kozłowski, Dj Decks, Kaczor oraz Michał Baryza. W spektaklu pojawi się także Dariusz Nowakowski, nasz kolega z redakcji.

Wspomniane dzieło teatralne zostało stworzone z myślą o małej Ani walczącej ze straszną chorobą. Za koncepcję i realizację scenariusza oraz reżyserię odpowiadają Anetta Olszewska, Justyna Nowaczyk oraz Drużyna Szpiku. Na scenie zobaczymy również dzieci z Domu Dziecka oraz osoby, które na co dzień toczą batalię z chorobą nowotworową.

Drużyna Szpiku to poznańska grupa wolontariuszy, która powstała w 2008 roku. Jest to organizacja wspierająca działalność Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. Głównym celem Fundacji jest prowadzenie działań profilaktycznych w kierunku zapobiegania chorobom nowotworowym krwi oraz promowanie idei pozyskiwania dawców szpiku i realizacji transplantacji szpiku kostnego.