Unikalna impreza Cały Poznań Ukulele: Muzyka, uśmiech i radosne dźwięki hawajskiej gitary

Specjalne wydarzenie muzyczne o nazwie Cały Poznań Ukulele trwa w pełni od czwartku, z trzema lokalizacjami w Poznaniu jako centralnymi punktami działań: plac Wolności, klub Muchos oraz dziedziniec Urzędu Miasta.

W kontekście nadchodzących występów, jeden z najbardziej oczekiwanych to koncert grupy SeniorUki, składającej się z kilkunastu doświadczonych poznańskich muzyków, którzy prezentują swoje umiejętności na hawajskiej gitarze.

Zaplanowany na dziś występ SeniorUki rozpocznie się o godzinie 15:00 na placu Wolności. Po tym koncercie, publiczność będzie miała okazję doświadczyć niecodziennego koncertu utworów granych na ukulele w operze.

„Przerabiamy wielkie dzieła muzyki poważnej, dodając do nich elementy radości i humoru. Oprócz tego, że zagrają z nami członkowie kwartetu smyczkowego, mamy również przyjemność zaprosić dwóch znakomitych artystów – Mariusza Patyrę i Bartłomieja Nizioła – uważanych za najwybitniejszych skrzypków na świecie” – zapewnia Piotr Kończal, twórca i główny organizator wydarzenia.

Tegoroczna, ósma już edycja festiwalu Cały Poznań Ukulele, jest jedynym tego typu wydarzeniem na całym świecie. Co więcej, wejście na wszystkie koncerty organizowane w ramach tej imprezy jest całkowicie darmowe.

Kolejnym punktem atrakcji będzie namiot Radia Poznań, zlokalizowany na placu Wolności. Stamtąd Jacek Butlewski będzie przekazywał na żywo relacje z przebiegu imprezy. Serdecznie zapraszamy do udziału i dobrej zabawy!