Urząd Transportu Kolejowego raportuje wzrost liczby podróżnych korzystających z dworców kolejowych

W ostatnim roku, na podstawie statystyk zgromadzonych przez Urząd Transportu Kolejowego, prawie 25 milionów osób skorzystało z usług przewozowych na dworcach kolejowych. To oznacza wzrost o 3 miliony w porównaniu do statystyk sprzed dwóch lat.

Największy ruch zanotowano na stacji Wrocław Główny, której usługi wybrało blisko 29 i pół miliona pasażerów – informuje Tomasz Frankowski, rzecznik Urzędu Transportu Kolejowego. Stacja ta była miejscem przystanku dla ponad 20 pociągów co godzinę.

Z drugiej strony, Poznań Główny nie ustępował dużo, średnio co godzinę zatrzymywało się tam 18 pociągów. Na podium znalazł się również Kraków Główny. W rankingu dziesięciu najpopularniejszych stacji kolejowych znalazły się jeszcze Katowice, Gdynia Główna, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Gdańsk Wrzeszcz i Warszawa Gdańska – mówi dalej Frankowski.

Dodatkowo, Urząd Transportu Kolejowego zaprezentował dane dotyczące preferencji transportowych w poszczególnych województwach. Według tych danych, mieszkańcy Wielkopolski częściej o 13 procent wybierali podróż pociągiem niż rok wcześniej. Poznań Główny, Gniezno i Leszno to stacje kolejowe, które cieszyły się największym zainteresowaniem w tym regionie.