Warta Poznań spada z Ekstraklasy i staje w obliczu zagrożenia wycofania z 1. Ligi

W finałowej fazie rozgrywek Ekstraklasy, Warta Poznań doznała bolesnej porażki 0:3 w starciu z Jagiellonią Białystok, co skutkowało jej degradacją z najwyższej ligi piłki nożnej. Tymczasem Korona Kielce, pomimo trudnej sytuacji, udało się uniknąć spadku. Wynik ten był owocem niekorzystnej końcówki sezonu dla piłkarzy trenowanych przez Dawida Szulczka. Niestety, strata miejsca w Ekstraklasie to nie jedyna zła wiadomość dla fanów Warty. Klub stoi bowiem przed ryzykiem wycofania się z rozgrywek Fortuna 1 Ligi, co potwierdził jego właściciel – Bartłomiej Farjaszewski.

Konkurencja o tytuł mistrza Polski przyciągała większość uwagi sympatyków piłki nożnej. Jednak równie pełne emocji były wydarzenia na drugim końcu tabeli. Tam Warta Poznań i Korona Kielce toczyły zacięte boje o utrzymanie się w Ekstraklasie. Sytuacja Korony wydawała się niemal beznadziejna – drużyna musiała pokonać Lecha Poznań w ostatnim meczu i liczyć na porażkę Warty z Jagiellonią. Ku zdumieniu komentatorów, oba te scenariusze się spełniły.

Na ostatnich minutach rywalizacji Korona Kielce udało się uniknąć losu spadku z ligi i wyprzedzić Wartę oraz Radomiaka Radom. Tymczasem „Zieloni” po czterech latach zostali zdegradowani do 1. Ligi. Zaraz po tym bolesnym ciosie przyszła kolejna niedobra informacja. Przyszłość klubu jest niewiadoma – jak poinformował właściciel Warty, Bartłomiej Farjaszewski.