Marta Kwiatkowska dołącza do składu Lecha Poznań UAM jako pierwsze letnie wzmocnienie

Zespół piłki nożnej kobiet Lecha Poznań UAM powitał swoje pierwsze letnie wzmocnienie. Marta Kwiatkowska, młoda 15-letnia piłkarka, dołączyła do Niebiesko-Białych, z niecierpliwością wypatrując kolejnych rozgrywek. Wyraziła swoje zadowolenie i wdzięczność za możliwość dołączenia do tak prestiżowego klubu, podkreślając swoje zaangażowanie w ciągły rozwój zarówno sportowy, jak i osobisty.

Marta Kwiatkowska ma długą historię związku z piłką nożną, która rozpoczęła się już w wieku ośmiu lat. Jej kariera piłkarska rozpoczęła się w Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, skąd przeniosła się do Mieszka Gniezno. To właśnie tam spędziła najwięcej czasu na doskonaleniu swoich umiejętności pod bacznym okiem trenera Filipa Huebnera. Jej transfer do Lecha Poznań UAM mógł zostać zrealizowany dzięki dr hab. Robertowi Śliwowskiemu, który zauważył jej potencjał już półtora roku temu.

Dołączenie Marty Kwiatkowskiej do Lecha Poznań UAM stanowi ważny kamień milowy dla klubu, jako że jest pierwszą zawodniczką rekrutowaną z klubów partnerskich. Tomasz Mendry, koordynator piłki kobiecej w Lechu Poznań, wyraził swoją dumę, widząc, jak młoda i zdolna piłkarka dołącza do składu. Podkreśla także jej lokalne pochodzenie z Wielkopolski, co dodatkowo wzmacnia więzi społecznościowe. Mendry wyraża nadzieję, że ten transfer będzie inspiracją dla innych młodych dziewczyn, podkreślając rozwój piłki nożnej kobiet w regionie.