Wielkopolska nawiedzona przez ulewny deszcz: Terminal na poznańskim lotnisku Ławica pod wodą

Wielkopolska została dotknięta przez gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak nawałnica i gradobicie, które doprowadziły do poważnych problemów na lotnisku Ławica w Poznaniu. Niekorzystne warunki atmosferyczne zapoczątkowały szereg trudności w obszarze obsługi pasażerów, powodując opóźnienia w rozkładzie lotów.

Wielkopolskie tereny doświadczyły niedzielnej serie intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienie terminalu na lotnisku Poznań-Ławica. Owocujące potężnymi ilościami wody ulewy znacząco utrudniały pracę personelu lotniska, który musiał zmierzyć się z przeciwnościami natury. Lotnisko w Poznaniu także oficjalnie potwierdziło skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rzecznik portu lotniczego na Ławicy, Błażej Patryn, poinformował o olbrzymich opadach deszczu oraz o wyładowaniach atmosferycznych, które utrudniały działania personelu naziemnego, przekraczając możliwości systemów irygacyjnych.

Kolejnym problemem były wyładowania atmosferyczne, które wymusiły na pracownikach odpowiedzialnych za obsługę bagażu przerwę w wykonywaniu swoich obowiązków. Mimo to, media zapewniają, że nawałnica nie spowodowała poważniejszych strat materialnych, aczkolwiek doprowadziła do wielu opóźnień w planie lotów.

W niedzielę, mieszkańcy Wielkopolski musieli zmierzyć się ze szczególnie trudnymi warunkami pogodowymi. W miejscowości Kościelna Wieś poziom wody osiągnął nawet metr. Ulewy przyniosły ze sobą liczne podtopienia i zalania, co wymagało interwencji służb ratowniczych, w tym aż setki strażaków.