Raben Group otwiera nową placówkę logistyczną w Poznaniu, tworząc 200 nowych miejsc pracy

W ostatni poniedziałek, Raben Group, ważny gracz na rynku logistycznym, ogłosił inaugurację nowej spółki – Raben Logistics Polska, zlokalizowanej w Poznaniu. W wyniku tej inwestycji, około 200 nowych miejsc pracy zostanie stworzonych w biurze oraz magazynie.

Znajdujący się nieopodal autostrady A2 obiekt Raben Logistics Polska posiada imponującą powierzchnię około 44 tysięcy metrów kwadratowych. Firma zapewnia, że nowa struktura ma za zadanie wspierać rozwój usług logistycznych, takich jak kontraktowe zarządzanie łańcuchem dostaw i magazynowanie. Dodatkowo, obiekt zapewnia również możliwość świadczenia usług dodatkowych zwanych co-packingiem czy co-manufacturingiem. Magazyn został wyposażony w specjalną strefę VAS (Value-Added Services – usługi dodatkowe), która rozciąga się na przestrzeni 700 metrów kwadratowych.

Mars Wrigley jest głównym odbiorcą infrastruktury magazynowej firmy Raben. Fabryka Mars Wrigley znajduje się tuż obok nowej inwestycji i jest jednym z największych zakładów tego producenta w Europie oraz drugim na świecie pod względem produkcji gum do żucia i miętusów.

Początkowo, Raben zatrudnił 40 pracowników przesuniętych z magazynu w Gądkach. Rekrutacja do nowo powstałego obiektu nadal trwa, a docelowo ma on zatrudniać 200 osób. Firma jest głównie zainteresowana zatrudnieniem pracowników magazynowych, w tym tych specjalizujących się w obszarze usług dodatkowych, takich jak co-packing.