Dekada działalności Rogalowego Muzeum Poznania – świętowanie i edukacja w jednym

Rogalowe Muzeum Poznania, które powstało w 2014 roku, obchodzi swoje dziesięciolecie. Przez ten czas stało się ważnym punktem na mapie miasta dla promowania i edukowania o tradycji rogali świętomarcińskich. Z okazji jubileuszu, muzeum przygotowało specjalne atrakcje dla zwiedzających, włączając w to wystawę plenerową na placu Kolegiackim – już otwartą dla publiczności.

Instytucja mieści się w zabytkowej kamienicy, liczącej sobie pięć wieków, położonej przy Starym Rynku, vis-a-vis ratusza. Cieszy się uznaniem nie tylko wśród mieszkańców Poznania i turystów, ale zdobyło również aprobatę ekspertów. Wyrazem tej aprobaty jest Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który został przyznany muzeum w 2021 roku. Dzięki swojej unikalnej kolekcji, Rogalowe Muzeum Poznania przyciąga co roku tysiące odwiedzających chcących zgłębić tajniki historii i procesu wypieku rogali świętomarcińskich.

Aby uczcić okrągły jubileusz dziesięciolecia, Rogalowe Muzeum Poznania zorganizowało specjalną wystawę plenerową na placu Kolegiackim. Ekspozycja ta pozwala poszerzyć wiedzę o tradycji rogala świętomarcińskiego, obrazując ją między innymi za pomocą historycznych reklam czy artykułów prasowych. Te unikalne materiały rzucają nowe światło na bogatą historię popularnego w Poznaniu wypieku.