Poznań w jeden dzień

Poznań – miasto będące stolicą Wielkopolski, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Piąte co do wielkości miasto w Polsce. Lista miejsc godnych zobaczenia w Poznaniu jest bardzo długa, ale możemy wybrać opcję bardziej skondensowaną do naszego czasu i tak naprawdę wybrać się na jeden dzień.

Najciekawsze atrakcje miasta

Co kojarzy się wszystkim z Poznańskim Starym Rynkiem? Na pewno koziołki stukające się głowami i mnóstwo legend ze szkoły podstawowej.  Od właśnie od tego miejsca warto zacząć naszą przygodę. Kolejnym ważnym punktem na mapie naszego zwiedzania będzie renesansowy budynek Ratusza. Obecnie Stary Rynek obfituje w piękne kolory i otoczony jest pięknymi miniaturowymi kamieniczkami. Kolejnym ważnym punktem na trasie naszej wycieczki z pewnością będzie skromny, a zarazem piękny pałac Mielżyńskich. Ten skromny jak na pałacowe standardy budynek gościł w swoich murach wielu niezwykłych gości, dziś może ugościć również nas.

Nasz spacer zaczniemy od ulicy Świętosławskiej. Po czym skierujemy się w stronę bazyliki.
Warto udać się do wnętrza świątyni. W zachodniej części Starego Miasta znajduje się Zamek Królewski. Warto odwiedzić mury Zamku, ponieważ znajduje się tutaj Muzeum Narodowe. Warto udać się w stronę Placu Wolności, następnie skierować się na zachód i zacząć  spacer po poznańskim Śródmieściu.  Na pewno zachwycimy się dość ciekawym budownictwem zlokalizowanym w obrębie Placu Wolności to budynki Bazaru. Aby „usiąść na ławce” i odpocząć, a zarazem zrelaksować się w pięknym otoczeniu polecamy Park Cytadela.