Pracownik Volkswagen Poznań zarażony koronawirusem

Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka prasowa Volkswagen Poznań, przyznała, że wśród pracowników wykryty został przypadek koronawirusa. Na szczęście szybka reakcja zarządu pozwoliła określić, kto miał kontakt z zarażoną osobą, aż 9 osób zostało odizolowanych. Sytuacja nie wpłynie jednak na działanie zakładu.

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa w salonie Volkswagen do tej pory otrzymała jedna osoba. Jej stanowisko nie wymagało kontaktu z wieloma innymi pracownikami, dlatego wszyscy, którzy mieli z nią bezpośrednią styczność, przebywają teraz na kwarantannie. Zakażony, który pracował na obszarze spawalni, nie ma objawów choroby, jego stan jest dobry.

Patrycja Kasprzyk informuje, że w zakładzie pracy zdezynfekowano wszystkie niezbędne miejsca. Jest to między innymi stanowisko pracy osoby zakażonej, stołówka i toalety. Wszystko odbywa się więc zgodnie z zaleceniami rządu. Ogromna ilość zakażeń zmotywowała zarząd do podjęcia decyzji o umożliwieniu pracownikom Volkswagen Poznań wykonania nieodpłatnych testów na obecność koronawirusa. Co więcej, w zakładzie wprowadzone zostaną dodatkowe zasady, które mają za zadanie powstrzymanie rozpowszechniania się choroby.

Zarząd Volkswagen Poznań od początku epidemii dba o swoich pracowników i ich zdrowie. Oprócz dotychczasowych propozycji pracownicy mogą teraz wykonać bezpłatny test na koronawirusa. Wykonuje się go na podstawie opinii lekarza zakładowego, który może zlecić wykonanie badania tym osobom, których symptomy mogą wskazywać na COVID-19, czyli gorączka, kaszel albo duszności, lub tym, którzy mieli kontakt z zakażonymi.