Poznań: Ciekawe inwestycje nad Wartą. Sprawdź

Poznań, podobnie jak cała Wielopolska skupia swoje działania nad usprawnieniem komunikacji oraz zwiększeniem swobody przemieszczenia się samochodami osobowymi. Dlatego już niebawem pojawi się nowy łącznik, umożliwiający wygodniejszą jazdę na Wartostradzie. Inwestycja ma pozwolić na oszczędność czasu, jak i większą swobodę w przemieszczaniu się w okolicach rzeki pieszym oraz rowerzystom.

Poznań buduje nowy łącznik w rejonie Cypla

Nowe prace mają ruszyć lada moment. Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie mówi, iż w przyszłym tygodniu plany budowy mają trafić we właściwe ręce. Same prace przewidziane są na najbliższe miesiące i zgodnie z terminem zakończą się pod koniec kalendarzowego roku. Nowy łącznik, o którym mowa ma zostać zlokalizowany w rejonie tzw. Cypla. Umożliwi on zjazd na Wartostradę z mostu Chrobrego. Będzie się ciągnął aż do wysokości zaplecza Przystani w Starym Porcie.

Rozwiązanie, o którym mowa jest spowodowane głównie troską o pieszych i rowerzystów, którzy dzięki łącznikowi będą mogli swobodnie się przemieszczać. Ponadto, przy nowo wybudowanym zapleczu przystani powstaną wygodne schody. Taka koncepcja ma pozwolić na rekreację w tych rejonach. Co więcej, Marcin Gołek podkreślił, iż cała inwestycja ma zostać właściwie oznakowana, oświetlona oraz zyskać monitoring miejski. W zdecydowanym stopniu poprawi się również bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania po zmroku. Przedstawiciele PIM podkreślają, iż w najbliższym czasie miasto Poznań poprawi również istniejącą już ścieżkę rowerową, która również zyska oświetlenie i monitoring. Prace w tym zakresie ruszą prawdopodobnie w 2021 roku.