Poznań – Trasa w Forcie 3 już niebawem otwarta!

Jedną z dotychczas zapomnianych atrakcji, która przez długie lata służyła wyłącznie jako magazyn jest Fort 3 (Graf Kirchbach), zlokalizowany na terenie Nowego Zoo w Poznaniu. Już w przyszłym roku zostanie on udostępniony turystom, a wszystko dzięki staraniom Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Tym samym Poznań może już poszczycić się inspirującym miejscem, które warto zobaczyć.

Udostępnienie wspomnianego fortu miało już miejsce w czerwcu 2011 roku. Cieszyło się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza, iż atrakcja stanowi dodatkowy punkt na mapie poznańskiego Zoo. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż wielu mieszkańców nie może doczekać się ponownego otwarcia lokalizacji. Będzie można swobodnie wraz z przewodnikiem wyruszyć w podróż po dawnej kaponierze, obejrzeć stanowisko pięciometrowej armaty (która niestety nie doczekała współczesnych czasów), czy przyjrzeć się z bliska koszarom.

Poznań zaprasza wszystkich turystów!

Same budynki są w niemalże doskonałym stanie i robią wrażenie zarówno na dorosłych jak i maluchach. Tym bardziej, iż Fort 3 dostosowany jest pod względem trasy do najmłodszych turystów, dzięki czemu całe rodziny mogą korzystać z jego uroków. A tych jest całkiem sporo. Jednym z ciekawszych miejsc jest z pewnością stara prochownia, którą odwiedzający mogą zobaczyć w blasku prawdziwych lamp naftowych. Wielu ludzi przysłużyło się do tego projektu. Same trasy obejmują zarówno stanowiska nadziemne, jak i te mieszczące się pod ziemią.

Należy jednak pamiętać, iż atrakcja dostępna jest wyłącznie z przewodnikiem, posiadającym ogromną wiedzę w historii tego miejsca. Bilety dostępne będą do kupienia oddzielnie, więc wejście do ZOO nie wiąże się z przywilejem zwiedzania fortu. Bez wątpienia jednak warto zobaczyć to miejsce. Zwłaszcza gdy jest się pasjonatem militariów. Również dla „zwykłego” turysty będzie okazją do poznania historii zadziwiającego i doskonale zachowanego fortu.

Adres: Poznań, ul. Krańcowa 81, Nowe ZOO.