Poznań – uroczystości 30 lat wolności!

Wybory samorządowe z 1990 roku były przepustką dla wszystkich, którzy chcieli mieć udział w tworzeniu i zarządzaniu swoimi małymi, miejskimi ojczyznami. Poznań jako jedno z wielu miast zdecydowało się na celebrowanie tak ważnej rocznicy. A zrobiło to na Rynku Starego Miasta 3 października br.

Wydarzenia, o których mowa miały miejsce w ostatni weekend. Wielkie uroczystości rozpoczęły obchody na Starym Rynku, gdzie zgromadzeni gości mogli zobaczyć widowisko teatralne o wymownym tytule: „Miasto30”. Jego twórcą była Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja, jak i Fundacja Artystyczno-Edukacyjna „Puenta”. Po zakończeniu przedstawienia zgromadzeni radni, jak i mieszkańcy miasta Poznań przenieśli się na dalsze obchody na dziedziniec urzędu miasta. To tam miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy, która zrodziła się w celu uczczenia trzydziestolecia wolnego samorządu w Wielkopolsce.

Poznań – niecodzienna wystawa dla każdego!

Ekspozycja, która została udostępniona wszystkim mieszkańcom zawiera ponad 30 plansz, z których każda z nich prezentuje coś innego. Władze podkreślają, iż jest to wystawa, w której każdy znajdzie obszar zainteresowania. Sam pomysł wystawy zrodził się dzięki Fundacji Rozwoju Miasta Poznania wraz z Wydawnictwem Miejskim Posnania. Całość skupia uwagę odwiedzających zarówno na infrastrukturze, wydarzeń sportowych czy artystycznych oraz planowanych inwestycji.

Miasto Poznań dziękuje mieszkańcom

Okazja, o której mowa byłą świetnym momentem na podziękowanie zarówno radnym Poznania, jak i jego mieszkańcom, którzy w aktywny sposób przyczyniają się do ciągłego rozwoju i zmian miasta. Dlatego też na tą okoliczność zostały zaprojektowane okazjonalne medale, wręczone wielu osobom. Niecodzienną pamiątkę otrzymał m.in. prezydent miasta Poznań, przewodniczący rady oraz wieloletni radni, którzy cieszą się ogromnym zaufaniem wśród mieszkańców. Pierwsze wolne wybory samorządowe w tym mieście odbyły się 27 maja 1990 roku. Wybrano wówczas 65 radnych na 4-letnią kadencję.