Obchody Wielkiego Dnia Pszczół w Poznaniu

8 sierpnia w większości miast w Polsce odbędą się Obchody Wielkiego Dnia Pszczoły. Ze względu na charakter edukacyjny święta, w Poznaniu organizacja wydarzenia jest zaplanowana na cały weekend.

Zaplanowane akcje plenerowe

Już 6 sierpnia na przystankach tramwajowych: Głogowska/Hetmańska, Most Dworcowy, Rondo Śródka, AWF i Rondo Starołęka zostaną poustawiane doniczki z kwiatami miododajnymi. Uczestnicy akcji po udzieleniu dobrej odpowiedzi na pytanie dotyczące życia pszczół będą mogli zabrać kwiat do domu. Ogólnie do rozdania jest 1200 sadzonek.

Poznań organizuje wystawy

W związku z nadchodzącym wydarzeniem największe wystawy są organizowane w Ogrodzie Botanicznym i Poznańskiej Palmiarni. Odwiedzający dowiedzą się jak ważną rolę pełnią pszczoły w ekosystemie. Poznają także inne gatunki owadów zapylających.

Prace studentów w formie plakatów

Zainteresowani do 30 sierpnia mogą obejrzeć plakaty studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Plakaty nawiązują przede wszystkim do roli jaką pełnią pszczoły na naszej planecie. Do 15 sierpnia pozostanie także otwarta wystawa plansz edukacyjnych o życiu pszczół egzotycznych. Na koniec warto także wspomnieć o dwóch ciekawych wystawach zorganizowanych przez Ogród Botaniczny. Pierwsza prezentuje ,,Zadziwiające życie pszczół i nie tylko’’ można ją obejrzeć do końca września. Druga z kolei będzie podsumowaniem trzyletniej akcji i działalności Poznania – ,,Poznań dla pszczół’’.

Weekend z grą terenową

Organizatorzy akcji Wielkiego Dnia Pszczół zapraszają rodziny z dziećmi i nie tylko do zabawy terenowej a terenie Ogrodu Botanicznego. Zabawa stanowi połączenie trasy spacerowej z zadaniami do wykonania. Najmłodsi uczestnicy będą mogli także wsiąść udział w akcji promującej czytanie książek.

Spotkania online z okazji Dnia Pszczół

Święto Pszczół można także obchodzić online. Na jednym ze spotkań naukowcy z UPP będą starali się przede wszystkim przybliżyć rolę jakie pełnią pszczoły w procesie powstawania owoców i pokażą ich życie w ulu. Przyjrzą się także funkcjonowaniu owadów w mieście oraz opowiedzą o sposobach ich ochrony.