Pożar dwóch hal magazynowych w Muchach w Wielkopolsce

27 sierpnia doszło do ogromnego pożaru dwóch hal magazynowych w Muchach w województwie Wielkopolskim. Doszczętnie spłonęły dwie hale magazynowe produkcyjno-magazynowe. Pożar gasiło aż 40 jednostek strażackich. Właściciel szacuje straty na ponad 15 milionów złotych.

Pożar w dwóch hal magazynowych w Muchach

Ogień rozproszył się na dobre na terenie zakładu pracy po godzinie 21. Do pożaru została wezwana Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie. Strażacy podjęli decyzję o ściągnięciu do pomocy jednostek z okolicznych powiatów, ponieważ ogniem zajęły się budynki o powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych.

Do akcji zostało zaangażowanych aż 40 zastępów straży pożarnej

W czasie pożaru paliły się hale i palety wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ogniem zajął się także biurowiec, ale udało się go w porę ugasić. Blisko hal magazynowych znajdowały się także zbiorniki z paliwem oraz budynki mieszkalne. W związku z tym część strażaków musiała skupić się na niedopuszczeniu do dalszego rozprzestrzenienia się ognia. W sumie 160 strażaków walczyło do późnych godzin nocnych z niebezpiecznym żywiołem.

Służby ratownicze po opanowaniu pożaru zajęły się jeszcze rozbiórką ocalałej konstrukcji hal magazynowych, aby nie zagrażały już życiu nikogo.

Obecnie policja zajmuje się ustalaniem przyczyn i okoliczności wybuchu pożaru.