Powstaje przedszkole dla zwierząt w Nowym Zoo w Poznaniu

Stara motylarnia w zoo została zlikwidowana. Obecnie budynek jest w trakcie przebudowy, głównie ze względu na potrzebę utworzenia przedszkola dla zwierząt. Miejsce w nim znajdą przede wszystkim zwierzęta odrzucone przez matki z zoo. Mury już stoją, za chwilę powstanie dach.

Bezpieczne miejsce dla porzuconych maluchów

Niewątpliwie miejsce takie jest potrzebne zwierzętom i ich opiekunom. Wewnątrz nowego budynku znajdzie się magazyn, zaplecze socjalne dla opiekunów zwierząt i pokój sanitarny. Budynek stworzy możliwość opieki nad różnymi gatunkami zwierząt. Oddzielone od siebie boksy pomieszczą ssaki, ptaki i zwierzęta kopytne. Miejsce zapewni odpowiedni warunki do karmienia, zabiegów weterynaryjnych i ambulatoryjnych dla zwierzaków. Odwiedzający zoo będą mogli zobaczyć karmieni niektórych podopiecznych przez szybę.

Stary budynek w trakcie remontu

Zlikwidowano stary budynek motylarni, na jej miejscu stanęła już płyta z fundamentem, ściany i instalacja pod posadzką. W tej chwili trwają pracę nad budową dachu przedszkola. Oczywiście remontu wymagają także przyłącza elektroenergetyczne i wodociągowe. Przy przedszkolu powstaną także drogi wewnętrzne, chodnik, ogrodzenie, zbiorniki wodne i wybiegi dla zwierząt.