Poznań zachęca mieszkańców do podróży komunikacją miejską

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu przygotowało promocje dla mieszkańców miasta. Przede wszystkim chce podziękować pasażerom regularnie podróżującym liniami autobusowymi i tramwajowymi w mieście. Akcja ma zachęcić do korzystania z publicznego transportu kolejne osoby. Miasto przygotowało promocje 90 plus 9 i 30 plus 3, w której wydłużeniu uległby czas korzystania z biletów o 9 lub 3 dni. To tylko jedna z kilku propozycji jakie przygotowało MPK.

Bonus przy zakupie biletów okresowych

Promocja ma charakter jednorazowy i obejmuje październik 2021. Ważne jest, aby dokonać zakupu biletu w okresie od 1 do 31 października. Z ulgi będą mogli skorzystać wszyscy, którzy rozliczają podatki w Poznaniu lub w miejscowościach przynależnych do gmin miasta. W związku z promocją pasażerowie będą mogli zakupić bilety z bonusami 30 plus 3 lub 90 plus 9. W wyniku przygotowanej oferty podróżujący liniami transportu publicznego zyskają 3 lub 9 dni dodatkowej ważności biletów, co przekłada się na około 10% rabat w cenie. Warto zauważyć, że promocja upoważnia do zakupu specjalnych biletów również osoby, które do tej pory nie korzystających z usług przewoźnika. Nowi użytkownicy muszą wyrobić sobie tzw. kartę PEKA. Następnie powinni złożyć oświadczenie posiadacza karty PEKA dotyczące miejsca rozliczania podatku dochodowego w Poznaniu. Oczywiście można to zrobić w dowolnym punkcie MPK.

Weekendowe promocje biletowe

W stanie obecnym w soboty, niedziele i święta osoba dorosła posiadająca długookresowy bilet sieciowy może bezpłatnie podróżować z trójką dzieci w wieku do 15 lat. Zmiana jaką proponuje ZTM umożliwiłaby podróż drugiej osobie bez względu na wiek. Oferta ułatwi podróżowanie całym rodzinom, gdyż dzieci w wieku szkolnym posiadają najczęściej swoje bilety miesięczne i nie muszą korzystać z promocji weekendowej. Nowa promocja będzie obowiązywać od piątku (20.00) do niedzieli.

Możliwe łączenie biletów dobowych

Ponieważ nie wszyscy podróżujący planują zakup biletów miesięcznych miasto przygotowało także korzystną propozycję odnośnie łączenia biletów dobowych. W chwili obecnej jednoczesne skasowanie dwóch biletów normalnych pozwala na podróż dwóm osobom dorosłym i maksymalnie trójce dzieci w wieku do lat 15. W związku ze zmianą podróżować z dorosłymi będą mogły dzieci w wieku do lat 18. Ponadto z kartą dużej rodziny będą możliwe przejazdy dowolnej liczby dzieci.