Dodatkowe ubezpieczenie w czasie zagranicznych podróży. Czy warto wykupić?

Jeśli wybierasz się na zagraniczne wakacje, koniecznie pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym. Przyda się na wypadek choroby, nieszczęśliwego wypadku, rehabilitacji czy transportu medycznego do Polski. Dzięki wykupionej polisie nie będziesz już się stresować popsutym autem, wyrządzoną szkodą przez Ciebie czy Twoją rodzinę i zgubionym bagażem.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie wystarczy

W związku z tym, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego refunduje tylko wybrane świadczenia zdrowotne poza granicami naszego kraju, tym bardziej warto zabezpieczyć się dodatkową polisą. EKUZ przede wszystkim nie pokrywa kosztów związanych z akcją poszukiwawczą, transportem medycznym do kraju, ubezpieczenia z OC, kosztów związanych ze zgubieniem bagażu oraz transportu zwłok. Jeśli wybieramy się w podróż do krajów nie należących do UE, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o polisie turystycznej.

Bezpłatna pomoc i transport medyczny do kraju

Może wydawać się, że dodatkowe ubezpieczenie medyczne jest głównie dedykowane niebezpiecznym i ekstremalnym wyjazdom. Niewątpliwie wykupienie polisy turystycznej w takim przypadku jest zrozumiałe. Jednak choroba, nieszczęśliwy wypadek czy kontuzja może nas dopaść wszędzie. Czasami transport medyczny do kraju jest konieczny, a najczęściej jest niestety bardzo kosztowny.

Czy warto wykupić OC?

Jeśli podróżujesz z dziećmi zazwyczaj warto pomyśleć o dodatkowej polisie OC. Przy nieograniczonej wyobraźni dziecięcej nietrudno o szkodę. W dobrą polisę OC powinni zabezpieczyć się także narciarze. Nigdy nie wiadomo, czy na stoku przez nie uwagę nie wyrządzimy komuś szkody.

Ubezpieczenie assistance na wypadek zepsutego auta w podróży

Dobre ubezpieczenie pokrywa koszty związane nie tylko z odholowaniem auta do mechanika. Niewątpliwie przyda się także pomoc kierowcy, który będzie mógł odwieźć nas we wskazane miejsce, a także samochód zastępczy na czas naprawy, pomoc tłumacza czy prawnika.

 Zgubiony bagaż

Jedną ze stresujących sytuacji, które mogą przytrafić się turystom jest zgubienie bagażu przez linie lotnicze. Rzeczy najczęściej odnajdują się, gdy wracamy z wakacji, a my zostajemy pozbawieni ubrań, kosmetyków i potrzebnego sprzętu. Konieczne staje się niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Dzięki polisie koszty związane z zakupem nowych rzeczy pokrywa ubezpieczyciel, a my nie musimy martwić się o zwrot pieniędzy od linii lotniczych.

Czasami potrzebny jest tłumacz

Załóżmy, że ucierpieliśmy w wypadku, trafiliśmy do szpitala i musimy porozumieć się z personelem medycznym. Mało kto zna na tyle język obcy, aby perfekcyjnie posługiwać się specjalistycznym słownictwem. Wizyta na komendzie policji czy urzędzie również wymaga bardzo dobrej znajomości języka. Dobrze, jeśli ubezpieczenie turystyczne zapewnia w nagłych sytuacjach pomoc tłumacza czy prawnika. Dzięki temu unikniemy dodatkowego stresu wynikającego z bariery językowej.