Centra Inicjatyw Lokalnych – konkurs dotyczący prowadzenia tych miejsc

Chcesz zmienić swoje otoczenie na lepsze, ale potrzebujesz wsparcia? Jeżeli jest pomysł, możesz liczyć też na pomoc – dowodem konkurs dotyczący Centr Inicjatyw Lokalnych.

O co chodzi?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że mowa o otwartym konkursie związanym z prowadzeniem Centrum Inicjatyw Lokalnych. Warto również wiedzieć, że niewykluczone, iż pojawią się aż 24 miejsca. Dobrze też od razu odpowiedzieć sobie na pytanie, czego mogę się spodziewać?

Wyjaśnienie jest bardzo proste – chodzi o miejsca dla osób, które chcą zmienić otoczenie na lepsze. Trzeba też odnieść się do pieniędzy (w końcu na koniec wszystko sprowadza się do możliwości finansowych) – miasto przeznaczyło ponad 1,95 mln zł. Kwota ta dotyczy wyłącznie 2022 roku i co warte podkreślenia, pomoc jest niemal dwa razy większa niż rok temu. Wypada jeszcze dodać, że jest to poniekąd zasługa rad osiedli i poprawek budżetowych radnych miejskich.

Ważne jest też to, że 9 nowych centrów będzie mieć gwarancję wsparcia przez 3 lata. Jest to zmiana i to spora, ponieważ wcześniej gwarancja miała miejsce przez rok.