Czas się lepiej poznać!

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co należy zrobić, aby mieszkańcy Poznania lepiej się poznali? Ktoś może powiedzieć, że wszystko przychodzi z czasem i jest to pewnie w jakimś stopniu prawda, ale zawsze może być lepiej.

Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji

Jeżeli masz pomysł na zmianę (czy też zmiany) w tym zakresie, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z działalnością Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji.

Można powiedzieć, że jest to miejsce, które ma zadbać o integrację. Jeżeli integrację da się przyśpieszyć, warto to zrobić. Oczywiście wszyscy wiedzą, że nie jest to łatwe. Ważne jest też to, że najlepsze propozycje mogą zostać wcielone w życie (dofinansowanie) – tyczy się to spotkań, zajęć czy warsztatów.

Dobrze również pamiętać o tym, że celem projektu jest troska o wzajemną integrację. Należy przez to rozumieć poznanie, zrozumienie, zbliżenie czy kształtowanie postaw związanych z otwartością i tolerancją. Zgłoszenie może dotyczyć inicjatywy jednorazowej, jak i cyklicznej. Można też postawić na coś nowego, jak i coś, co już się pojawiło. Najważniejsza jest skuteczność!

Zgłaszać się można do 13 marca 2022 roku. Realizacja działań możliwa jest do 30 sierpnia tego roku.