Poznań na sportowo!

Znaczenie sportu to temat, o którym mówi się dość dużo i nie ma w tym nic dziwnego. Warto jednak pamiętać o tym, że słowa to nie wszystko – liczą się także czyny, których w Poznaniu nie brakuje.

Półmaraton i biegi towarzyszące

Chodzi głównie o niedzielę i już czternasty Poznań Półmaraton. Start zaplanowano na godzinę 10:00. Długość trasy to oczywiście 21,097 km. Wypada też podkreślić, że bieg wymusza zmiany organizacji ruchu – to tak, żeby nikt nie dziwił się pewnym trudnościom. Zainteresowani mają możliwość kibicowania na całym dystansie (trasę znajdziemy na stronie poświęconej wydarzeniu).

Poznań Półmaraton ma ogromne znaczenie, ale sprowadzanie wszystkiego do niedzieli byłoby niesprawiedliwe. Na sobotę zaplanowano biegi dzieci i młodzieży. Musimy pamiętać o tym, że stawianie na sport jest bardzo ważne i w przyszłości może dać wiele dobrego – przykładem choćby to, co dzieje się w Gryfinie.

Dobrze też pamiętać o wydarzeniu towarzyszącym, jakim jest Poznań Run Expo. W związku z tym wydarzeniem czekają targi pod hasłem „Czas na biegową przygodę” – targi te skierowane są do wszystkich zainteresowanych.