Koncert „Flamenco puro” już 5 lutego!

Teatr Animacji Sala Duża w Poznaniu przy ulicy św. Marcina 80/82, zaprasza w najbliższa niedzielę na wyjątkowy koncert. Już o godzinie 17.00 sala wypełni się dźwiękami flamenco i głosem słynnego śpiewaka pochodzącego z Sewilli – Juana Cardenasa.

Jak czytamy w ogłoszeniu Teatru: „Koncert „Flamenco puro” prezentuje bogatą tradycję sztuki Andaluzji. Składa się na nią morze emocji płynących z połączenia tańca, śpiewu i muzyki flamenco. Oryginalne kompozycje i mistrzowskie interpretacje będą ucztą zarówno dla znawców flamenco, jak i dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą niezwykłą sztuką.”

Kiedy mówimy Flamenco, mówimy o piosence, tańcu i gitarze. Mówimy o historii kultury w słonecznej Hiszpani. Początki Flamenco są przedmiotem wielu dyskusji. Historia flamenco została udokumentowana dopiero w ciągu ostatnich 200 lat. Wiele z tego, co obecnie wiemy o Flamenco, to informacje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zarówno w muzyce i folklorze, podobnie jak sama piosenka. Piosenki flamenco można podzielić na dwie kategorie – Cante Gitano, pieśni cygańskie i Cante Andaluz, pieśni andaluzyjskie.