29 stycznia możesz „Policzyć się z cukrzycą” w biegu dla WOśP

Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia rozpocznie się siedemnasty już bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany w ramach WOśP. Impreza jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Każdy kto zechce wziąć udział jest jedynie zobowiązany do wrzucenia do puszki wolontariuszy wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, kwotę 40 zł. Limit miejsc jest nieograniczony.

Dystans do pokonania to 5km. Jednak dla chętnych może zostać przedłużony o dodatkowe 10 km. Dla każdego uczestnika po zakończeniu biegu będzie czekać gorąca zupa i herbata. W biegu weźmie udział sam prezydent miasta – Jacek Jaśkowiak.

Start biegu rozpoczyna się o godzinie 11.00 i znajduje się na poziomie wejścia B do budynku Poznań Congress Center. Trasa prowadzi ulicą Śniadeckich, Parkową, przez park Wilsona, ulicę Wyspiańskiego i park Kasprowicza.

Nagrody dla uczestników ufundowali partnerzy prywatni oraz Poznań Sport i Rozrywka. Koszulki zawodników zaprojektował Wydział Sportu Uniwersytetu Poznańskiego, a 100 medali wykonały dzieci z Przedszkola nr 127.