Jak prawidłowo przygotować PIT za 2022 rok?

Jakie są możliwe odliczenia podatkowe i jakie są możliwe odliczenia podatkowe? Eksperci rozwieją wszelkie wątpliwości podczas ostatniego szkolenia online. Każdy może w nim uczestniczyć.

Prawie połowa każdego podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców miasta może zostać zwrócona do Poznania. Miasto wspólnie z Izbą Administracji Skarbowej zrealizowało cykl szkoleń „Jak łatwo rozliczyć podatek?”. Ostatnie spotkanie w tym procesie odbędzie się online 4 kwietnia o godzinie 10:00.

Wśród tematów poruszanych przez ekspertów znajdą się zagadnienia związane z planowaniem PIT na 2022 rok, w tym odliczeniami podatkowymi i podatkami. Uczestnicy szkolenia będą mogli zadawać pytania – to ostatnia szansa na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z procesem PIT.

Prawie połowa każdego podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców miasta może zostać zwrócona do Poznania. W podziękowaniu dla tych, którzy płacą podatki w stolicy Wielkopolski, Miasto uruchomiło program OK Poznań z wieloma zniżkami i korzyściami dla podatników. Może z niego skorzystać każdy, kto mieszka w Poznaniu i pokazał miasto jako raj podatkowy.

Wpływy z PIT to ważny dochód w budżecie – wpływy z podatków pozwalają zmieniać kraj na lepsze. Dzięki nim mieszkańcy Poznania mogą korzystać z tramwajów i nowoczesnych autobusów na osiedlach, nowych dróg i chodników, szkół i przedszkoli, parków i terenów zielonych, a także – organizować bezpłatne imprezy, otwarte dla wszystkich mieszkańców.