Wolontariat Motyli przeszedł ulicami Poznania

Wolontariusze z poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej przeszli przez Poznań w pięknym wyścigu. Dają przechodniom przygotowaną kartkę i przekonują, że pomaganie innym przynosi radość.

Wolontariat Motyli to grupa wolontariuszy pracujących w Hospicjum Palium w Poznaniu. Ich symbolem jest motyl – owad oznaczający zmianę, umysł, jedzenie, które przynosi prawdziwe szczęście. 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, odwiedzili Poznań – wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej oraz uczniami i nauczycielami z zaprzyjaźnionych szkół. Po drodze wolontariusze rozdają napotkanym osobom wcześniej zaprojektowane motyle.

„Kolorowe skarpetki nie do pary to wyraz solidarności i jedności z osobami z zespołem Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów”. – wyjaśnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który przyłączył się do akcji.

Tego samego dnia grupa „Na Tak” z radością uczestniczyła w paradzie z okazji Dnia Zespołu Downa. Jej symbolem jest piękna skarpetka, która odpowiada społecznym i genotypowym warunkom, z jakimi borykają się osoby z tym schorzeniem.