DPS w Poznaniu zyska nową elewację

„Jestem przekonany, że po zakończeniu modernizacji będzie się tu państwu żyło wygodniej. Remont jest konieczny, zaplanowaliśmy go tak, by był jak najmniej uciążliwy dla wszystkich mieszkańców”. mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wręczyli prezydentowi upominki, wśród których znalazł się kolaż wykonany przez mieszkańca DPS Pawła Hoffmana. Po części oficjalnej zaprosili wszystkich na tort urodzinowy miasta Poznania.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory 1 – Dawny Dom Weterana – oddany do użytku w 1972 roku. Składa się z dwóch budynków – jednego z 1972 roku, obecnie przeznaczonego dla osób starszych, drugiego, mniejszego, z lat 60-tych, przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Wkrótce DPS będzie wyglądał znacznie lepiej – Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg na wybór wykonawcy remontu elewacji.

„Budynek z 1972 roku to modernistyczna perełka. Dlatego cieszę się, że projekt przewiduje przywrócenie historycznego wyglądu elewacji – oczywiście z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i rozwiązań technicznych. W przyszłości planujemy również modernizację instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, a także – po uzyskaniu dofinansowania z PFRON – remont trzech zbiorczych łazienek wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”. -podkreśla Łukasz Olenderek, p.o. dyrektora DPS