Spektakl „Deszczowa piosenka”

Specjalna pula na spektakl „Deszczowa piosenka” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu trafiła do posiadaczy karty lub zestawu OK Poznań. Choć na jesienną imprezę prawie nie ma biletów, ci, którzy wzięli udział w tej lokalnej imprezie 19 września, mogli zobaczyć piosenkę opartą na scenariuszu filmu.

OK Poznań to program charytatywny sponsorowany przez Miasto Poznań. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego korzystania z wkładu lokalnych przedsiębiorców i firm, zwłaszcza w obszarach takich jak kultura, sztuka, sport i rozrywka, zdrowie i gastronomia.

„Deszczowa piosenka” to satyra na Hollywood lat 20. XX wieku i rozwijający się wówczas show-biznes. Wydarzenie oparte jest na scenariuszu filmu o tym samym tytule z 1952 roku, okrzykniętego największym musicalem wszechczasów. Autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie uwielbiają go zwłaszcza za covery takich utworów jak „Good Morning” czy „Singin’ In The Rain”. Filmowa adaptacja wiernie odtwarza sekwencję akcji, w tym słynną scenę taneczną i deszczową.