Można uzyskać wsparcie finansowe na wodę deszczową

Miasto Poznań jeszcze w tym roku będzie współpracować ze służbami finansowymi związanymi z małymi gospodarstwami. Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z dodatkowej wody deszczowej, będą mogli wystąpić o zgodę. Zapisy do kolejnej edycji programu nagród rozpoczną się 28 marca i potrwają do 27 kwietnia.

Każdy może przyczynić się do ochrony własnych zasobów i zasobów. Po trzecie, miasto chce zachęcić do tego samego Poznaniaków. Mieszkańcy, firmy, a także społeczności, partnerzy w projektach mieszkaniowych, mogą liczyć na zaangażowanie w budowę systemów kanalizacji deszczowej, które przechwytują i wykorzystują wodę deszczową.

„To inicjatywa niezbędna w obliczu pogłębiających się zmian klimatycznych i ich wpływu na stan zasobów wodnych stolicy Wielkopolski. W małej retencji chodzi o to, by woda „nie uciekała” – czyli aby zamiast spływać do kanalizacji deszczowej i Warty, zostawała w miejscu, w którym spadła i była na powrót wykorzystana, np. do podlewania przydomowych ogródków”. – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dotacja może pokryć do 80 procent kosztów. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą liczyć na pomoc i dofinansowanie do 50 000 zł. zł, inne – do 6 tys. złotych. Nieruchomość objęta wsparciem finansowym musi znajdować się w Poznaniu (wnioskodawca musi być właścicielem, stałym beneficjentem lub posiadać inny tytuł prawny pozwalający na przeniesienie nieruchomości).