Parkowanie w Poznaniu, czyli mieszkańcy kontra turyści

Poznań jest położony dość daleko względem innych dużych miejskich ośrodków. To jednak nie przeszkadza tysiącom turystów przyjeżdżać tu każdego roku, aby podziwiać zabytkową architekturę miasta i korzystać z jego kulturalnej oferty. Wielu gości decyduje się na przyjazd własnym samochodem, co sprawia, że kłopot z parkowaniem w centrum miasta mają nawet jego mieszkańcy – nie pomaga nawet strefa płatnego parkowania. Jak pogodzić ruch turystyczny z codziennym życiem w wojewódzkim mieście?

Gdzie pakować w Poznaniu? Rozwiązanie dla turystów i mieszkańców

Zaparkowanie pojazdu w okolicach starówki Poznania często graniczy z cudem – zwłaszcza w wysokim sezonie turystycznym. Goście odwiedzający serce Wielkopolski decydują się na podróż własnym autem, a następnie pozostawienie go w strefie parkingowej nawet na cały dzień. To nie zawsze się opłaca, ale i tak chętnych na miejsca parkingowe nie brakuje.

A co, jeśli jako obywatel Poznania musisz szybko zrobić zakupy, odwiedzić urząd czy załatwić inne sprawunki w centrum? Jeśli chodzi o parking płatny, Poznań to nie tylko miejska SPP. Najlepiej od razu skieruj się na strzeżony parking podziemny zaaranżowany pod płytą Placu Wolności.  Również turysta wyjdzie na tym całkiem dobrze.

Prosto, bezpieczne i przystępnie cenowo, czyli jaki jest monitorowany parking w Poznaniu?

Podziemny parking pod Placem Wolności w Poznaniu obszar nieustannie nadzorowany przez pracowników ochrony. W jego obrębie działa także zaawansowany system monitoringu. Nieważne, czy wyruszysz na zwiedzanie miasta, czy załatwić pilne sprawy – twój samochód będzie czekał w takim stanie, w jakim go zostawiłeś.

Strzeżonym parkingiem zarządza grupa Interparking, która oferuje swoim klientom opcję miesięcznego abonamentu w atrakcyjnej cenie. To ułatwienie pozwalające na sprawne poruszanie się po centrum miasta bez stresu i zmartwień o miejsce postojowe pod urzędem czy sklepem. Właśnie dlatego klientami parkingu zostają często poznaniacy.