Można zgłaszać kandydatów do nagród i stypendiów Miasta Poznania

Rozpoczęły się zapisy do nagród i stypendiów sportowych Miasta Poznania w kategorii młodzież. To nagrody dla najlepszych graczy z Poznania. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.

Kandydatów do nagród i stypendiów zgłaszać mogą organizacje i kluby działające w stolicy Wielkopolski. Zawodnicy wyróżniający się w kategorii młodzieżowej mogą również ubiegać się o Stypendium Sportowe Miasta Poznań. Inne kategorie to junior i młodszy junior.

Nagroda Sportowa Miasta Poznania trafi do drużyny lub zawodnika związanego z klubem czy też stowarzyszeniem, mającym siedzibę na terenie stolicy Wielkopolski. Prawo zgłaszania kandydatów mają związki i kluby sportowe działające w Poznaniu. Nagroda może zostać przyznana:

  • dla sportowca lub drużyny należącej do klubu, lub stowarzyszenia sportowego mającego siedzibę na terenie Poznania – za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 r.,
  • w uzasadnionych przypadkach dla wyróżniającego się trenera pracującego w klubie lub stowarzyszeniu sportowym, mającym swoją siedzibę na terenie Poznania, lub trenera reprezentacji Polski związanego ze stolicą Wielkopolski.