Wielkanoc w siedzibie Fundacji Barka

W niedzielę w siedzibie Fundacji Barka zgromadzili się prawosławni katolicy i grecy, aby wspólnie świętować Wielkanoc. Przedstawiciele społeczności ukraińskiej w stolicy Wielkopolski skorzystali z okazji, aby podziękować wszystkim mieszkańcom Poznania i wręczyć flagę swojego kraju prezydentowi miasta Jackowi Jaśkowiakowi.

W tym roku grekokatolicy i katolicy świętują Wielkanoc 16 kwietnia. W tym czasie w siedzibie Fundacji Barka zorganizowano pyszne przyjęcie wigilijne dla wszystkich, którzy nie chcą spędzić tego ważnego dnia samotnie. Wielokilogramowe sałatki, jajka w wielu odsłonach, ukraińskie kiszonki, tradycyjne ciasto krafinowe, syrniki, żurek, pieczywo, lody i pieczywo – to wszystko czeka na wspólnym polsko-ukraińskim stole, pod specjalnie przygotowanym dużym namiotem.

Przedstawiciele społeczności ukraińskiej w Poznaniu skorzystali z okazji, aby podziękować wszystkim mieszkańcom stolicy Wielkopolski za pomoc. Na początku śniadania wielkanocnego wręczyli prezydentowi miasta Jackowi Jaśkowiakowi flagę ukraińską i podpis Szefa Administracji Wojskowej Obwodu Chmielnickiego Sergija Gamali.

„Głęboko wierzę, że Ukraina wygra tę wojnę, a wolność i demokracja zwyciężą. Ja również dziękuję wszystkim poznaniankom i poznaniakom, którzy od lutego ubiegłego roku cały czas niosą pomoc. To setki wolontariuszy, przedstawiciele poznańskich firm, urzędników, ale też zwykli mieszkańcy Miasta, którzy robią wszystko, żebyście czuli się tu jak u siebie”. – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W spotkaniu wzięła też udział delegacja z Kongo – dyrektor Caritas w Kinshasie oraz przedstawiciele Centrum Mocy im. Tomasza Sadowskiego.