„Zaułek Rzemiosła” przyciąga nowych inwestorów

Inwestycja w centrum jest już kolejnym przedsięwzięciem w tym mieście. Aby przyciągnąć na ten teren kolejnych inwestorów i pomóc już istniejącym, miasto przygotowało cały pakiet rozwiązań. Nowi właściciele kamienicy do końca remontu nie będą musieli płacić czynszu, a rzemieślnicy będą mogli bezpłatnie promować swoją twórczość. Słynne neony powrócą na Świętego Marcina, a okoliczne uliczki wypełnią się wydarzeniami, kulturą i sztuką. Każdy, kto mieszka w Poznaniu, znajdzie tam coś dla siebie.

Inwestycje w centrum dobiegają końca. Kolejne strony układane są w kolejności. Wkrótce Poznań przyciągnie także tysiące turystów i mieszkańców. Przygotowując się do tego sezonu, Miasto przygotowało kilka nowych rozwiązań.

 „W naszym pakiecie są propozycje dla każdego. Zdaję sobie sprawę, jakim wyzwaniem dla przedsiębiorców są remonty. Dlatego mamy dla nich cały zestaw dużych zniżek i ulg. To bardzo korzystna oferta dla firm, które już teraz działają w centrum, ale też dla tych, które dopiero chcą się tam przenieść. Zależy nam również na tym, by do centrum wrócili rzemieślnicy – dlatego rozszerzamy nasz „Zaułek Rzemiosła”. Jest też coś dla wszystkich poznanianek i poznaniaków: przygotowaliśmy dwa konkursy, dzięki którym na ulicę Święty Marcin powrócą neony, a centrum Poznania jeszcze w tym roku wypełni się imprezami kulturalnymi” – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.