Wsparcie finansowe w ramach programu miejskiego Kawka Bis

Od początku roku przyjmowane są wnioski o wsparcie finansowe w ramach programu miejskiego Kawka Bis. Dotychczas złożone dokumenty przekraczają 5 mln zł, czyli połowę puli przeznaczonej na ten rok. Warto zrobić to szybko, ważny jest proces składania wniosku. Rekrutacja trwa do końca lipca.

Do Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania wpłynęły 274 wnioski na łączną kwotę prawie 5,7 mln zł. Do początku kwietnia 2023 r. zatwierdzono 223 umowy o dofinansowanie na kwotę ponad 4,5 mln zł. Mieszkańcy rozliczyli już wstępną inwestycję. Koszt dofinansowania zależy od wybranego nowego systemu grzewczego. Sezon grzewczy dobiega końca, dlatego warto pomyśleć o przeniesieniu sprzętu i usprawnieniu obecnego systemu grzewczego.

Limity wysokości zwrotu kosztów wynoszą odpowiednio:

  • 12 000 zł w przypadku podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej lub zmiany na ogrzewanie elektryczne,
  • 15 000 zł w przypadku zmiany na ogrzewanie gazowe,
  • 25 000 zł w przypadku montażu ogrzewania elektrycznego i paneli fotowoltaicznych – nie więcej niż 300 zł/m2 ogrzewanej powierzchni,
  • 30 000 zł na wymianę pieca na pompę ciepła (typ: powietrze-woda lub gruntowa) – (nie więcej niż 300 zł/m2 ogrzewanej powierzchni),
  • 40 000 zł na wymianę pieca na pompę ciepła (typ: powietrze-woda lub gruntowa) i panele fotowoltaiczne – nie więcej niż 400 zł/m2 ogrzewanej powierzchni.

Ponadto kwota maksymalnego dofinansowania w roku 2023 i 2024 jest największa od początku istnienia programu.