Drugi etap programu mieszkaniowego o nazwie „POZnań – i zamieszkaj”

Miasto Poznań i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczynają drugi etap programu mieszkaniowego o nazwie „POZnań – i zamieszkaj”. W ramach tego programu zainteresowani będą mieli możliwość ubiegania się o wynajem jednego z 353 nowoczesnych mieszkań, które powstaną w rejonie Strzeszyna. Nabór wniosków rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez miesiąc.

Oferta jest skierowana głównie do poznańskich rodzin i osób, które mają na celu poprawę swoich warunków mieszkaniowych. Jednak udział w programie jest również otwarty dla osób spoza Poznania, które planują swoją przyszłość związać z tym miastem.

Program „POZnań – i zamieszkaj” oferuje alternatywną, bardziej przystępną cenowo i stabilną formę wynajmu w porównaniu do ofert na rynku komercyjnym. Najemcy mogą dodatkowo skorzystać z dopłaty do czynszu, co znacznie zmniejsza koszty utrzymania mieszkania.

Drugi etap programu „POZnań – i zamieszkaj” jest realizowany w okolicy ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Powstanie tam 9 budynków z 353 mieszkaniami, które zostaną wykończone w standardzie „pod klucz”. Prace budowlane już się rozpoczęły, a planowany termin zakończenia to czwarty kwartał 2025 roku. Przyszli najemcy będą mieć do wyboru mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 30 do 67 metrów kwadratowych. Spośród tych lokali, 35 zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.