Wystawa artystyczna „Nowe Rozdanie”

Aktualnie trwa wystawa prac przesłanych na NIEkonkurs „Nowe Rozdanie” w Łazędze Poznańskiej. Niemal 70 dzieł będzie dostępnych do oglądania do 27 maja. Ta inicjatywa daje młodym i zdolnym artystom możliwość zaprezentowania swoich obrazów, rysunków i grafik w galerii sztuki.

Pomysł na NIEkonkurs sztuk plastycznych „Nowe Rozdanie” powstał jako projekt szkolny. Było to otwarte zaproszenie do przesyłania prac, które często powstawały bez określonego celu przez uczniów poznańskich szkół średnich. Tematyka i technika nie były narzucone, a konkurs był otwarty dla wszystkich bez względu na doświadczenie. Nagrodą za odwagę wysłania prac było możliwość zobaczenia ich w prawdziwej galerii sztuki w samym sercu Poznania.

Ian Fliciński, Milena Sadowczyk i Marta Kusiak, pomysłodawcy tej inicjatywy, są uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu i mają wielu utalentowanych rówieśników i rówieśniczek wśród znajomych, którzy są zdolni w dziedzinie sztuki. Jednak niewielu z nich ma szansę zaprezentować swoje prace, a tym bardziej zawiesić je na ścianach prawdziwej galerii sztuki. Okazuje się jednak, że w Poznaniu można pokonać te przeszkody i teraz można podziwiać prace tych młodych talentów.

Organizatorem wydarzenia są sami uczniowie we współpracy z Atelier WIMAR Stowarzyszenia Łazęga Poznańska oraz z Miastem Poznań.