Awionetka dachuje na lotnisku w Zborowie – jedna osoba ranna

Na lotnisku w Zborowie, niedaleko Poznania, doszło do wypadku z udziałem awionetki, który skutkował jednym poszkodowanym. Otrzymaliśmy informacje o incydencie dzięki Gorącej Linii RMF FM, a następnie potwierdziły je służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na lotnisku.

Zgodnie z początkowymi ustaleniami, wypadek miał miejsce krótko po godzinie 15, gdy małe samolot dwuosobowe próbowało lądować na terenie lotniska. Niestety, awionetka przewróciła się i dachowała podczas lądowania. W jej wnętrzu znajdowały się dwie osoby.

Jedna z osób uczestniczących w podróży musiała zostać objęta opieką medyczną przez specjalistyczny zespół ratowników. Na miejscu zdarzenia interweniują również siły straży pożarnej – pracuje tam aż 5 zastępów. Pomoc ratunkowa okazała się niezbędna dla poszkodowanego pasażera.

Oficer dyżurny wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że nie doszło do żadnego wycieku substancji niebezpiecznych ani pożaru. Osoby, które znajdowały się na pokładzie awionetki, zdołały opuścić samolot o własnych siłach bez dalszych komplikacji.