Wielokulturowy Ethno Port Festiwal w Poznaniu

Od 23 czerwca, Poznań tętni dźwiękami muzyki etnicznej płynącej z różnych stron świata. Festiwal Ethno Port trwa do 25 czerwca, oferując nie tylko bogactwo muzyczne, ale również warsztaty, spotkania, seanse filmowe oraz działania o charakterze społecznym. Poniżej przedstawiamy relację z drugiego dnia imprezy.

Festiwal rozpoczął się piątkowym występem chóru Skovoroda, który łączy polską i ukraińską młodzież pod patronatem Centrum Kultury Zamek. Wśród artystów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności tego wieczoru, znaleźli się także: kurdyjski wokalista i multiinstrumentalista Rusan Filitzek, węgierska grupa łącząca elementy folku i punka – Bohemian Betyars oraz członkowie kultury Pigmejów Aka. Ci ostatni zaprezentowali wyjątkowe, polifoniczne brzmienia, będące integralną częścią prastarej kultury ludów zamieszkujących lasy deszczowe NDIMA (Kongo Brazaville).

Festiwal Ethno Port jest doskonałą okazją dla wszystkich miłośników muzyki etnicznej, ale również dla osób ciekawych innych kultur i tradycji. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w warsztatach, spotkaniach z artystami oraz wspólnym tworzeniu działań o charakterze społecznym i edukacyjnym. Wszystko to sprawia, że Ethno Port Festiwal w Poznaniu to wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski.