Emocje na torze: Mistrzostwa Europy w wyścigach

Sezon wyścigowy na Torze Poznań obfituje w spektakularne zmagania, a najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tego roku są zawody ciężarówek Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC). 24 czerwca miały miejsce pierwsze dwa wyścigi, natomiast kolejne emocje czekały miłośników sportu motorowego 25 czerwca.

Po raz pierwszy Polska gości serię zawodów Truck Grand Prix of Poland w ramach ETRC. Rywalizacja potężnych, mających ponad 1200-konne silniki ciężarówek, przyciąga tłumy fanów. Oprócz emocjonujących wyścigów, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla publiczności w każdym wieku. W strefie fanzona można przetestować umiejętności na symulatorze dachowania, natomiast dla dzieci przygotowano specjalną strefę z dmuchanymi zamkami i animacjami.

W ramach imprezy odbywa się również zlot ciężarówek zmodyfikowanych w nietuzinkowy sposób zarówno współczesnych, jak i zabytkowych. Ich piękne zdobienia zachwycają odwiedzających. Dodatkowo, służby publiczne oraz ich ciężarowy sprzęt używany na co dzień są prezentowane przez m.in. Państwową Straż Pożarną, Szkołę Aspirantów PSP czy Inspekcję Transportu Drogowego. Zadbano także o apetyty uczestników, tworząc szeroką strefę gastronomiczną z food truckami.

Swoje atrakcje przygotował również sponsor tytularny zawodów – Goodyear. Na terenie imprezy stworzono mobilny showroom, gdzie można zapoznać się z najnowszymi oponami oraz innymi innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu mobilności. Ciekawostką jest fakt, że niektóre z nich są stosowane przez kierowców uczestniczących w mistrzostwach. W strefie Innovation Camp można natomiast zapoznać się z nowinkami dotyczącymi zrównoważonego transportu.