Pomoc dla ofiar ekobójstwa w Chersoniu ze strony poznańskiego zoo

W wyniku tragicznego ekobójstwa, które miało miejsce w Chersoniu, zoo z Poznania postanowiło wesprzeć potrzebujących i zorganizować zbiórkę niezbędnych artykułów dla ludzi oraz zwierząt. Akcja trwa do środy 28 czerwca, a dary można przekazywać przez całą dobę.

W ramach akcji pomocowej, poznańskie zoo przyjmuje różnego rodzaju produkty spożywcze takie jak makaron, kasza, ryż czy puszki z jedzeniem. Dodatkowo, zbierane są również pieluchy dla dzieci i dorosłych, środki czystości oraz wysokiej jakości karma mokra i sucha dla psów i kotów. Wszystkie te przedmioty można dostarczać o każdej porze dnia i nocy do portierni znajdującej się przy ulicy Krańcowej.

Poznańskie zoo zdecydowało się na zorganizowanie tej akcji ze względu na dramatyczne wydarzenia w Chersoniu, gdzie ukraińscy przyjaciele postanowili stworzyć nowe schronisko dla ofiar zniszczenia elektrowni w Kachowce. Przyjmowane dary mają być dostarczone na adres portierni przy ul. Krańcowej (wejście do Nowego Zoo) do końca dnia 28 czerwca. W czwartek wsparcie zostanie przekazane ukraińskiej dziennikarce Oldze Łazutkinej, która osobiście zawiezie je do strefy dotkniętej katastrofą. Organizatorzy akcji wyrażają wdzięczność za każdą formę pomocy i podkreślają konieczność działania w tej trudnej sytuacji.