Nadchodzące wydarzenia kulturalne w Poznaniu

W dniach 24 i 25 czerwca mieszkańcy Poznania mają szansę wziąć udział w licznych imprezach plenerowych. Noc świętojańska zaprasza na festyn, natomiast kolejna odsłona cyklu „Poznań w formie” również oferuje festyn na świeżym powietrzu. Entuzjaści filmów mogą wybrać się do Kina Muza lub Multikina, gdzie prezentowane są filmy uczestniczące w Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.

W tych dniach KontenerART przygotował wieczór latynowski z muzykami, którzy wprowadzą gości w gorące rytmy. Dom Tramwajarza z kolei przeniesie odwiedzających w świat poezji, muzyki, teatru i koncertów dzięki projektowi „Miasto już przestało boleć”, który łączy klimaty beat generation z nowoczesnym językiem sztuki.

W najbliższy ciepły weekend Poznań nie zawodzi pod względem wydarzeń odbywających się na łonie natury. Warto skorzystać z atrakcji dla dzieci na różnych festynach czy uczestniczyć w koncertach organizowanych w ramach festiwalu Ethno Port. Ponadto trzeba wspomnieć, że od 21 czerwca trwa już Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR, który również stanowi interesującą propozycję dla miłośników kina.