Kursy specjalne Kolejki Parkowej Maltanka w długim weekendzie

Podczas nadchodzącego długiego weekendu Kolejka Parkowa Maltanka serwuje atrakcje zarówno dla miłośników pociągów, jak i osób szukających nietypowego spędzenia wolnego czasu. W sobotę oraz niedzielę odbędą się urokliwe „Dni pary”, podczas których będzie można podziwiać parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku. Ponadto, w piątek 9 czerwca na torach pojawi się wyjątkowy pojazd – najstarszy działający wagon spalinowy w Polsce, zwany Ryjkiem, wyprodukowany w 1932 roku!

MPK Poznań przypomina, że zarówno w piątek, jak i do końca weekendu, czyli do niedzieli 11 czerwca, na trasie Maltanki obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy uwzględniający świąteczno-weekendowe kursy. Oznacza to, że przejazdy zostaną zorganizowane co pół godziny (w przedziale czasowym od 10.00 do 19.00).

„W długim weekendzie 9 czerwca, oprócz standardowej lokomotywy spalinowej, na torach będzie królować 'Ryjek’, inaczej wagon motorowy MBxc1-41 – najstarszy działający w naszym kraju wagon wyposażony w napęd spalinowy, który został wyprodukowany już w 1932 roku”, zachęca do przygody na torach MPK Poznań. „Z kolei w sobotę i niedzielę, 10 i 11 czerwca, pasażerowie będą mieli okazję podróżować nie tylko z lokomotywą spalinową, ale również z parowozem Borsig Bn2t z 1925 roku – najstarszym funkcjonującym parowozem w Polsce.”