Lubomir Satka odchodzi z Lecha Poznań po dwóch latach gry

W roku 2019, piłkarz Lubomir Satka dołączył oficjalnie do drużyny Lecha Poznań. Od tego momentu wystąpił w barwach Kolejorza w liczbie 112 meczów, podczas których strzelił cztery gole i zanotował tyle samo asyst. Jednak w ostatnim sezonie słowacki zawodnik nie miał kluczowej roli w drużynie, gdyż rozegrał jedynie 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Na dodatek, na początku rundy wiosennej musiał pauzować z powodu kontuzji, co skutkowało jego nieobecnością na kilku meczach.

Jego obecny kontrakt z polskim klubem wygasa 30 czerwca, a Lech Poznań ogłosił już, że nie zamierza przedłużać umowy ze środkowym obrońcą. W efekcie tego, 27-letni Satka musiał poszukiwać nowego zespołu, gdzie będzie mógł kontynuować swoją karierę piłkarską. Niedawno dowiedzieliśmy się oficjalnie, że zawodnik znalazł już swoją nową drużynę.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Satka może przenieść się do tureckiego klubu. Konkretnie, Trabzonspor wykazywał zainteresowanie piłkarzem, a rekomendacji udzielił mu jego rodak Marek Hamsik. Słowacka legenda zna Lubomira Satkę bardzo dobrze, jako że obaj występowali razem w reprezentacji swojego kraju. Co więcej, Hamsik, były zawodnik m.in. SSC Napoli, spędził dwa ostatnie lata nad Bosforem, gdzie niedawno postanowił zakończyć swoją profesjonalną karierę piłkarską.