Miasto pomaga na froncie w Ukrainie

Około 12 ton kabli trafiło w ubiegłym tygodniu do Charkowa, partnerskiego miasta Poznania w Ukrainie. Miasto przeznaczyło na ten cel 300 tys. zł. To już kolejna pomoc przekazana dotkniętym wojną sąsiadom.

„Za naszą wschodnią granicą wciąż toczą się walki, nie zapominamy o naszych potrzebujących sąsiadach. Cały czas potrzebna jest pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Charkowa, wiemy jakie wsparcie jest im niezbędne. Reagujemy i niesiemy pomoc, jak tylko możemy. Dziękuję radzie miasta, że przegłosowała projekt uchwały pozwalającej na wsparcie mieszkańców naszego miasta partnerskiego”. – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Do Charkowa dostarczono ponad 7 000 metrów różnorodnych kabli, w tym kabli sygnalizacyjnych o izolacji i powłoce PVC, które charakteryzują się zwiększoną niepalnością. Dostarczono również kabli elektroenergetycznych o uniepalnionej powłoce PVC oraz kabli elektroenergetycznych z żyłą ochronną. Dodatkowo, dostarczono przewody gołe stalowo-aluminiowe przeznaczone do elektroenergetycznych linii napowietrznych. Wszystkie te materiały są niezbędne do naprawy infrastruktury krytycznej, która została zniszczona w wyniku ataków rakietowych ze strony Rosji.