Nowy Rynek w Poznaniu: Wkrótce otwarcie patio z kompleksem zieleni, tężniami solankowymi i fontanną

Niedługo mieszkańcy Poznania będą mogli cieszyć się patio Nowego Rynku z unikatowym kompleksem zieleni, tężniami solankowymi oraz fontanną, które znajdują się w pobliżu dworca Poznań Główny. W tym samym czasie zostanie również udostępniony budynek E, charakterystyczny element składający się na panoramę miasta. Z tarasu na szczycie tego biurowca można podziwiać fantastyczne widoki.

Budowa budynku E ruszyła pełną parą w kwietniu 2021 roku. Obiekt jest częścią większego kompleksu o powierzchni 3,8 hektara, który rozwija się w okolicy dworca Poznań Główny. W sąsiedztwie znajduje się wiele punktów usługowych, centrów handlowych oraz dwóch dużych parków.

Marcin Citko, architekt odpowiedzialny za projekt budynku E, zapewnia, że jego koncepcja zakładała harmonijną współpracę z istniejącym już otoczeniem:

– Budynek został zaprojektowany tak, aby korespondował z istniejącą już zabudową.

Koncepcja uwzględnia rozciągnięcie najniższych kondygnacji oraz utworzenie trzech, wachlarzowo układających się sekcji współgrających z dwoma pergolami.

Zielone patio Nowego Rynku będzie dostępne dla wszystkich, z dużą ilością nasadzeń, drzew i krzewów. W letnim sezonie pracownicy kompleksu oraz mieszkańcy Poznania będą mieli do dyspozycji miejsca do relaksu – między innymi tężnie solankowe i fontannę.