Młodzi sportowcy rywalizują na Enea Junior Poznań Triathlon

W sobotę 24 czerwca w poznańskim obiekcie sportowym „Chwiałka” odbyły się zawody Enea Junior Poznań Triathlon, w których ponad 500 młodych zawodników stanęło do rywalizacji. Jest to największe wydarzenie tego rodzaju w Polsce.

Najmłodsze dzieci, mające od 1 do 8 lat, uczestniczyły w konkurencjach triathlonowych, podczas gdy starsi uczestnicy, w wieku od 9 do 15 lat, brali udział w aquathlonie. Jednak to nie koniec atrakcji. Rodziny mogły również wziąć udział w Family Poznań Aquathlon, sztafecie rodzinnej promującej sport, radość z zabawy i integrację. Drużyny składające się z rodziców i ich pociech rywalizowały w dwóch dyscyplinach: pływaniu i biegu. Specjalny system punktacji sprawiał, że rywalizacja odbywała się w duchu fair-play oraz beztroskiej zabawy.

Głównym celem organizowania zawodów Enea Junior Poznań Triathlon jest nie tylko wspólne zmaganie „małych ludzi z żelaza”, ale także promowanie sportu jako formy spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja multisportu w kraju. Wiele z tych młodych sportowców wystartowało po raz pierwszy w triathlonie i aquathlonie, co dodatkowo podnosi rangę tego wydarzenia.