Uroczystości związane z 50. rocznicą święceń kapłańskich Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

W dniu dzisiejszym Metropolita Poznański, Arcybiskup Stanisław Gądecki, obchodzi jubileusz 50-lecia swojego kapłaństwa. Z tej wyjątkowej okazji Papież Franciszek przekazał mu błogosławieństwo poprzez specjalny list gratulacyjny. Od godziny 11:00 uroczystości przeniosły się do katedry poznańskiej, gdzie odbywa się Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem jubilata.

9 czerwca 1973 roku to data, która zapisuje się w historii życia Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego jako moment jego wyświęcenia na kapłana przez błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w gnieźnieńskiej bazylice prymasowskiej. W setną rocznicę tego wydarzenia, 9 czerwca br., metropolita uczestniczył we Mszy Świętej w katedrze gnieźnieńskiej.

W sobotę 10 czerwca w katedrze poznańskiej odprawiona została uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem licznych przyjaciół oraz gości. Wśród nich znaleźli się biskupi i arcybiskupi z Polski oraz z innych krajów, reprezentanci władz państwowych, lokalnych samorządów oraz świata nauki. W trakcie wydarzenia głos zabrał metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, który wygłosił homilię. W czasie Mszy Świętej odczytano także specjalny list papieski zawierający gratulacje dla obchodzącego złoty jubileusz kapłaństwa Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.